بهره وری انرژی در صنعت ایران
بندرعباس میزبان ششمین نشست گفت و گوی انرژی|بهره وری انرژی در صنعت ایران
بندرعباس میزبان ششمین نشست گفت و گوی انرژی

بندرعباس میزبان ششمین نشست گفت و گوی انرژی


ششمین نشست گفت و گو انرژی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با مشارکت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان، چهارشنبه (4 اسفندماه) در بندرعباس برگزار می‌شود.

بررسی نقش آموزش، فرهنگ سازی و تغییر نگرش در بهره‌وری انرژی ایران موضوع این نشست علمی است که با حضور مدیران و کارشناسان ارشد بهره وری انرژی و بهداشت و محیط زیست از ساعت ۹ چهارشنبه در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش مدیریت دولتی استان هرمزگان برگزار می شود. نسیم شکاری، هماهنگ کننده ملی پروژه در سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، سیهد مهدی میرصالحی، مدیر کل دفتر مالکیت های صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی شکوری کارشناس فنی پروژه بهرهوری انرژی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد و شیما شکیبا، روانشناس صنعتی 

پروژه «بهره‌وری انرژی در صنایع انرژی‌بر» توسط تسهیلات محیط زیست جهانی (GEF)، در شاخه «تغییرات آب و هوایی» حمایت مالی شده و توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) به عنوان کارگزار اجرایی GEF در ایران و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت (IFCO) به عنوان همکار اجرایی دولتی، در دست اجراست. مراحل اجرایی این پروژه از سال 2012 با بودجه ای بالغ بر بیست میلیون و ششصد هزار دلار شروع شده و تا سال 2017 ادامه خواهد داشت.

پیشبرد و ارتقای بهره‌وری انرژی در پنج صنعت کلیدی کشور (آهن و فولاد، پتروشیمی، پالایشگاه، سیمان و آجر) با توسعه یک چارچوب ملی برای استانداردهای سیستم مدیریت انرژی، کمک به ظرفیت‌سازی از طریق آموزش، مطالعات محک‌زنی انرژی و شناساندن تکنولوژی‌های بر‌تر به صنایع از مهمترین اهداف این طرح ملی است.