بهره وری انرژی در صنعت ایران
نصب و راه اندازی پروژه ارتقا گریت کولر در سیمان هرمزگان انجام شد|بهره وری انرژی در صنعت ایران
نصب و راه اندازی پروژه ارتقا گریت کولر در سیمان هرمزگان انجام شد

نصب و راه اندازی پروژه ارتقا گریت کولر در سیمان هرمزگان انجام شد


نصب و راه اندازی پروژه «ارتقا و به روز کردن سیستم خنک کن (گریت کولر)» با حمایت مالی مستقیم سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)‌ در سیمان هرمزگان‌ به پایان رسید.

سیمان هرمزگان مجهز به سیستم خنک کن با تکنولوژی Claudius-Peters است که یک سیستم قدیمی است. طبق محاسبات اولیه دمای هوای خروجی از کولر حدود ۷۰۰-۸۰۰ درجه سلسیوس است که نشان دهنده کارایی پایین  آن است. برهمین اساس شرکت سیمان هرمزگان با همکاری سازمان یونیدو و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، با هدف افزایش راندمان سیستم خنک کننده، ‌ پروژه «به روزرسانی گریت کولر» را در دستور کار خود قرار داد و پس از 2 سال مطالعات اولیه، طراحی- مهندسی و ساخت و خرید تجهیزات، روز گذشته نصب و راه اندازی این پروژه به پایان رسید. 

مهندس نسیم شکاری هماهنگ کننده ملی پروژه یونیدو گفت: سیستم خنک کننده کلینکر یکی از مهمترین فرآیندها در تولید سیمان است که پتاسیل قابل توجهی در صرفه جویی انرژی دارد. او گفت: این پروژه با افزودن 4 صفحه جدید گریت کولر در بخش ابتدایی سیستم، جایگزینی 8 صفحه قدیمی با 4 صفحه جدید، افزودن یک فن جدید و جابجایی مکانی یکی از فن های موجوداجرا شده است که به افزایش راندمان خنک کنندگی کلینکرها می انجامد .

وی ادامه داد مزایای اجرای این پروژه ، توزیع یکنواخت کلینکر روی صفحات گریت کولر،‌ بهبود انتقال ذرات ریزتر کلینکر روی صفحات، داشتن محصول کلینکر خروجی با دمای پایین تر،‌ تعمیرات و نگهداری کمتر، تامین هوای گرمتر به پیشگرمکن که موجب افزایش راندمان ریکوپریتور و لذا افزایش راندمان احتراق در کوره می­شود، است. 

وی اضافه کرد: سیمان هرمزگان در قبال تسهیلات بلاعوض سازمان یونیدو به میزان 352 هزار دلار برای ارتقا گریت کولر، متعهد به نصب و راه اندازی «باکت الواتور» به جای سیستم قدیمی ایرلیفت شد که مراحل نصب و راه اندازی این سیستم نیز ۶ ماه پیش به پایان رسیده است.

علی آزادمهر،سرپرست صنایع فلزی، کانی وغیر فلزی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در خصوص نحوه انتخاب سیمان هرمزگان برای اجرای این پروژه گفت:  پس از انتشار فراخوان در وب­سایت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و دریافت ۱۳ پروپوزال از سوی ۹ کارخانه،‌ 5 پروپوزال مورد تایید از سه شرکت، توسط مشاور بین المللی یونیدو مطالعه و در نهایت پروپوزال سیمان هرمزگان پذیرفته شد. 

آزادمهر اضافه کرد: طبق بررسی های اولیه، با اجرای این پروژه راندمان گریت کولر تا حدود ۱۰ درصد افزایش یافته و بهره برداری بهینه تری از هوای گرم ثانویه و ثالثیه صورت میگیرد.

مهندس طباطبایی مدیر کارخانه سیمان هرمزگان با اشاره به ضرورت توجه به بهره وری انرژی در صنایع سیمان کشور و هزینه­های بالای مصرف انرژی در سیمان هرمزگان گفت: در کنار طرح های کم هزینه و بی هزینه در صدد اجرای پروژّ های ارتقا تکنولوژی بر آمدند و بر همین اساس همکاری خود با یونیدو را آغاز کردند.

او افزود: انتظار می­رود اجرای این پروژه  منجر به افزایش راندمان کولر تا 10درصد، افزایش دمای هوای ثانویه و ثالثیه خروجی بین 10 تا 15درصد و کاهش دمای کلینکر خروجی تا حدود 10 درصد شود.

مهندس عبدالله شعاری: مدیر مکانیک و مسیول تعمیر و نگهداری این سیستم هم گفت: اجرای سیستم جدید عملیات تعمیر و نگهداری را تسهیل کرده و برای تعمیر نگهداری، زمان، منابع و تجهیزات کمتری مورد نیاز است.

برند کریستف هوپر،‌نماینده شرکت آلمانی پیمانکار، «سم پروتک» در خصوص پروسه ارتقا گریت کولر در سیمان هرمزگان گفت:  این روش یکی از روشهای مطلوب ارتقا تکنولوژی، با بازده مناسب در صنایع سیمان است. 

هوپر گفت: اجرای این پروژه به طور کلی باعث بهبود فرایند خنک سازی، افزایش میزان ورود گرما به کوره و لذا صرفه­جویی انرژی می­شود. با داشتن سیستم جدید تماس حرارتی هوای سرد با کلینکرها تا سه برابر افزایش می یابد که این خود راندمان خنک سازی را به میزان قابل توجهی افزایش می­دهد.

او افزود: صفحات سیستم جدید نسبت به سیستم قبلی سبک تر هستند در حالیکه عمر مفید آن­ها نسبت به صفحات قبلی 2 برابر است که این خود هزینه­های عملیاتی کولر را کاهش می­دهد.

او گفت طبق تعهدات آن شرکت، یک دوره آموزش  عملی در حین راه­ اندازی­ و یک دوره آموزشی در مرحله صحه گذاری و حسن انجام کار سیستم حدود ۲ ماه بعد  از راه اندازی به اپراتورها و مسیولان مربوطه ارایه می­شود.