بهره وری انرژی در صنعت ایران
یونیدو برگزار کرد/ کارگاه آموزشی فرهنگ سازی صرفه جویی انرژی صنعتی|بهره وری انرژی در صنعت ایران
یونیدو برگزار کرد/ کارگاه آموزشی فرهنگ سازی صرفه جویی انرژی صنعتی

یونیدو برگزار کرد/ کارگاه آموزشی فرهنگ سازی صرفه جویی انرژی صنعتی


دو کارگاه آموزشی  فرهنگ سازی صرفه جویی انرژی برای صنایع سیمان و آهن فولاد و صنایع پالایشگاه و پتروشیمی توسط سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در تهران برگزار شد.

در این دو کارگاه یک روزه یازده مدیر انرژی از واحدهای صنعتی سیمان و آهن و فولاد و 20 مدیر و کارشناس انرژی از صنایع نفت و گازی کشور شرکت کرده و علاوه بر آشنایی بیشتر با  مزایای ارتقای فرهنگ صرفه جویی انرژی، شیوه های مختلف ارتقا فرهنگ بهره وری انرژی در بین کارکنان صنعتی را آموزش دیدند. 

اریک گودبرگ مشاور بین المللی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با اشاره به مزایای انکار ناپذیر ارتقای فرهنگ بهرهوری انرژی در صنعت در این کارگاه ها گفت: تغییر رفتار و ارتقا فرهنگ صرفه جویی انرژی کارکنان صنایع، میتواند با کمترین هزینه، صرفه جویی چشمگیری در مصرف انرژی واحدهای صنعتی ایجاد کند. ش

گودبرگ گفت: سه عامل اصلی برای موفقیت مدیریت انرژی عوامل سیستمی و سازمانی، دانش و مهارت های فنی و همچنین افراد و نیروی انسانی هستند. وی اضافه کرد از انجائیکه بیشتر افراد تیم انرژی در صنایع زمینه فنی داشته و مهندس هستند، علاقه انها موجب می شود تا تمرکز بیشتری بر روی  مسائل فنی و سیستمی داشته باشند و لذا به حوزه نیروی انسانی توجه چندانی ندارند و اساسا اطلاعی از اهمیت و نقش بالای افراد در امر بهینه سازی انرژی وجود ندارد و به آن پرداخته نمی شود.

وی اشاره کرد: برای اجرای یک برنامه و کمپین فرهنگ سازی نیاز به اجرای مراحل سیستماتیکی است که مرحله اول اعتقاد و تعهد مدیریت ارشد سازمان به اثر بخشی آن است. دومین مرحله، طرح ریزی و برنامه ریزی برای اجرای کمپین است. در این مرحله  مشخص می شود که ما می خواهیم با اجرای این برنامه به چه هدفی برسیم، چه منابع انسانی و مالی نیاز داریم و نقش و مسئولیت  افراد تیم چه خواهد بود. در مرحله بعد، کمپین بر طبق طرح ریزی صورت گرفته اجرا می شود. مرحله بعد  بررسی اجرای کمپین است تا بتوان با این بازنگری برنامه اجرا شده را اصلاح کرد و بهبود بخشید و چالشهای اجرایی را بر طرف کرد. گودبرگ آخرین مرحله کمپین را انجام اقداماتی دانست که این برنامه فرهنگ سازی را حفظ کند. 

گودبرگ تاکید کرد: «در واقع برنامه فرهنگ سازی بهینه سازی انرژی یک سفر تمام نشدنی است که دائما می تواند ادامه داشته باشد و بهبود یابد.»

گودبرگ در پایان کارگاه های آموزشی گفت : در کشور آمریکا یک برنامه پیشرفته بهینه سازی انرژی با نام Superior energy Performance اجرا شد.   در فاز اول این برنامه  به طور متوسط  10% صرفه جویی انرژی در 14 واحد صنعتی شرکت کننده حاصل شد. نکته حائز اهمیت آنست که 77% از کل صرفه جویی حاصل شده در این برنامه از اجرای راهکارهای بدون و کم هزینه که توسط بهبود کنترل عملیات حاصل شده است. کاملا روشن است که بهبود کنترل عملیات توسط نیروی انسانی انجام می شود. بنابراین نتیجه انکه 77% صرفه جویی حاصله از طریق بهبود عملیات توسط افراد کلیدی سازمان ها ایجاد شده است. 

گوبرگ افزود نتایج حاصل از اجرای برنامه فرهنگ سازی انرژی توسط شرکت DNV دانمارک نشان می دهد که  بین 20 تا 50 % صرفه جویی انرژی در واحدهای صنعتی می تواند با تغییر رفتار و فرهنگ سازی و درگیر کردن نیروی کار حاصل می شود. با اجرای این برنامه در دانمارک، در ماه اول 11% صرفه جویی حاصل شد و پس از 18 ماه، 10% صرفه جویی بدست آمد.

در این سمینار دکتر شیما شکیبا استاد روان شناسی نیز آموزش مفصلی در خصوص مقاومت افراد در برابر تغییر و شیوه های شکستن این مقاومت ارایه داد. علاوه بر این دکتر شکیبا با آموزش تکنیکهای گفتگوی انگیزشی به مدیران انرژی آموزش داد که با چه ادبیات و گفتار و رفتاری میتوانند انگیزه کارکنان را برای صرفه جویی انرژی بالا ببرند. 

شکیبا گفت: " در تغییر سازمان مشکل تغییر در تکنولوژی نیست و بیشتر تغییر در وضعیت اجتماعی و روانشناسی افراد در طول تغییر است که مقاومت آنها را در برابر تغییر بیشتر میکند."

شکیبا تاکید کرد: «مقاومت در برابر تغییر نگرشی دو سویه نسبت به تغییر است و با تکیه بر تکنیکهای متفاوتی می توان این مقاومت به تغییررا شکست.»

شکیبا گفت با تکیه بر رویکردهای مشارکتی میتوان تعهد و همراهی بیشتری بین کارکنان با اهداف سازمان ایجاد کرد و امکان ارتقا فرهنگ بهره وری انرژی را در بین کارکنان افزایش داد.

وی اضافه کرد: مهارتهای ارتباطی و تعاملی مدیران انرژی عامل تعیین کننده ای در جهت دهی مقاومتها در راستای اهداف تغییری سازمان است. 

وی در ادامه این کارگاه آموزشی، تکنیکهایی برای ارتباط سازنده و مثمر ثمر را به شرکت کنندگان معرفی کرد.