بهره وری انرژی در صنعت ایران
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی انرژی در کیش برگزار شد|بهره وری انرژی در صنعت ایران
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی انرژی در کیش برگزار شد

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی انرژی در کیش برگزار شد


 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش (انکس 2018) با حضور 180 شرکت داخلی و خارجی و با حمایت سازمان توسه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در جزیره کیش برگزار شد.

آیین افتتاح این نمایشگاه با حضور دکتر مریم جوان شهرکی، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، حبیب الله بیطرف معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، غلامرضا منوچهری معاون توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و دست اندرکاران و فعالان داخلی و بین المللی حوزه انرژی در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

یونیدو با سخنرانی دکتر جوان شهرکی نماینده این سازمان در ایران و برپایی غرفه ای که دستاوردهای پروژه های انرژی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد را با صنایع نفت و گاز کشور به اشتراک گذاشت، از این نمایشگاه حمایت کرد.

نماینده یونیدو در ایران در آیین افتتاحیه این نمایشگاه به ضرورت توجه صنایع به مباحث بهره وری انرژی تاکید کرد و دستاوردهای پروژه «بهره وری انرژی در صنایع کلیدی» کشور را که توسط این سازمان و با همکاری دولت ایران در صنایع پتروشیمی، پالایشگاه، آجر، اهن و فولاد و سیمان در حال اجراست را با صنایع نفت و گازی به اشتراک گذاشت.

همچنین در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، حبیبالله بی طرف،  معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت با اشاره به  اینکه ایران 9 درصد از نفت و 18 درصد از گاز طبیعی دنیا را تولید میکند به تبیین برنامه های وزارت نفت در زمینه توسعه فناوری در حوزه انرژی پرداخت.

در این نمایشگاه شرکت های داخلی و بین المللی محصولات ،قابلیت های فنی و نو آوری های خود را به بازدید کنندگان عرضه کردند و از تعامل با دست اندر کاران صنعت بهره گرفتند.

این نمایشگاه با حمایت وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران ، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی ایران برگزار شد.

دراین دوره ازنمایشگاه بین المللی انرژی کیش 180 شرکت داخلی ونمایندگانی از کشورهای آلمان، ارمنستان، اسکاتلند، سوئد، کره‌جنوبی، آفریقای جنوبی، چین، گرجستان، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، روسیه، اتریش، امارات متحده عربی و عراق حضور داشتند.